Nasze propozycje

LOGO NOWE111 z napisami31

Pracujemy na trzech płaszczyznach:

 1. Podłoga.

 2. Ściana.

 3. Sufit.

1. Na podłodze proponujemy państwu trzy rozwiązania, w zależności od pomieszczenia oraz możliwości finansowych:

– Posadzka z płytek ceramicznych lub gresowych.

– Panele podłogowe.

– Wykładziny podłogowe.

2. Ściany można odnowić na wiele sposobów.

Do podstawowych należą: malowanie, tapetowanie lub kafelkowanie.

Do malowania stosuje się kilka  rodzajów farb :

a) akrylowe, tworzące powłokę odporną na czyszczenie,

b) winylowe, nadające gładką powłokę odporną na zmywanie,

c) lateksowe, tworzące elastyczną, dobrze kryjącą powłokę, pozwalającą

oddychać ścianom, będącą także odporną na szorowanie,

d) klejowe, których zaletą jest dobre krycie, zaś wadą brak odporności

na szorowanie.

Właściwe dobrane farby do wnętrz podkreślają cechy pomieszczeń oraz ukrywają ich wady. Staramy się wybierać farby trwałe i wydajne, dostosowane swoimi właściwościami do warunków i specyfiki pomieszczenia w jakim  będą wykorzystane.

Do nowoczesnych rozwiązań należą wielowarstwowe, ciekawe i niepowtarzalne werniksy.

Tapetowanie to także bardzo popularna metoda pokrywania powierzchni ściennych dająca bardzo efektowne rezultaty. Dzięki bogatej ofercie dostępnych na rynku tapet można łatwo dobrać wzór, kolor oraz co ważne rodzaj tapety, gdyż dostępne są one w kilku odmianach:

Tapety papierowe

Są wykonane z dwóch warstw papieru (podwójne), przy czym wierzchnia jest zadrukowywana. Dzięki temu wytłaczane wzory są zachowywane również po przyklejeniu tapety. Należą do tańszych, zapewniają dobre oddychanie ścianom. Po kilkuletnim użytkowaniu pomieszczenia, a co za tym idzie zabrudzeniu ścian, można je pokryć farbą.

Tapety reliefowe

Składają się z jednej warstwy papieru pokrytej ekspandującym, trójwymiarowym nadrukiem. Są one szczególnie łatwe w nakładaniu i nadają się znakomicie do tapetowania w wilgotnych pomieszczeniach (kuchnia, łazienka) oraz zniszczonych ścian.

Tapety winylowe

Są wykonane z jednowarstwowego papieru, który po zadrukowaniu jest wytłaczany na gorąco. Dzięki temu powstaje szczególnie atrakcyjna wizualnie powierzchnia. Nadają się one również do tapetowania w wilgotnych pomieszczeniach (kuchnia, łazienka) oraz zniszczonych ścian.

Tapety flizelinowe

Różnią się od tapet na podkładzie papierowym zastosowaniem wysokiej jakości specjalnej flizeliny, która jest zastosowana jako materiał nośny. Tapety flizelinowe mają powierzchnię reliefową lub winylową. Tapety te są szczególnie łatwe w nakładaniu. Podczas tapetowania pokrywa się ścianę lub sufit klejem i następnie nakłada pas tapety na świeżą warstwę kleju: nie potrzebny jest stół do tapetowania. Pasy tapety nie zmieniają wymiaru (tzn. nie rozciągają się lub kurczą), dzięki temu nie jest wymagany czas zmiękczania. Do tego można pokryć mniejsze pęknięcia. W przypadku zmiany tapety można bez problemu zedrzeć tapetę na sucho – bez jej pozostałości na ścianach.

Tapety z włókna szklanego

Są one odporne na wszelkiego rodzaju otarcia, zadrapania, środki chemiczne, ogień oraz wodę. Łatwo utrzymać je w czystości. Mogą być stosowane zarówno na ściany, jak i sufity. Doskonale kryją niedoskonałości tynków oraz zabezpieczają przed ich pęknięciami. Tapeta w włókna szklanego pozwala ścianom oddychać. Dzięki temu hamuje rozwój wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i roztoczy.

3. Sufit można tradycyjnie pomalować lub zaprojektować podwieszaną konstrukcję z płyt gipsowo – kartonowych i oświetleniem halogenowym lub ledowym.

Wszystkie opisane rozwiązania oraz inne, dostępne w nowoczesnym budownictwie, z którymi można zapoznać się zaglądając do aktualnych poradników budowlanych wymagają prac zapewniających odpowiednie przygotowanie podłoża.

I właśnie od tego zaczyna się nasza praca:

 • zdarcie kilku poprzednich warstw farb,
 • mycie ścian,
 • zniwelowanie nierówności,
 • skucie starej glazury i terakoty,
 • skucie odparzonych tynków,
 • położenie nowych tynków,
 • nałożenie gładzi gipsowej lub akrylowej,
 • gruntowanie,
 • wykonanie posadzki betonowej,
 • nałożenie zaprawy samopoziomującej,
 • zabezpieczenie przed wilgocią.

Remontowane pomieszczenia wymagają często wymiany drzwi, stawiania ścianek działowych oraz wymiany instalacji elektrycznej lub wodociagowej. Te wszystkie prace możecie nam powierzyć i zaufać naszemu doświadczeniu.

Pozdrawiamy i czekamy na państwa zlecenia – fachowcy z REMONTERA.

 

 

1 Komentarz

 1. 18 listopada 2016    

  Ciekawa oferta,
  być może skorzystam w przyszłości. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *